Posledný koncert

Diskografia
Radikálna ľudskosť 10´LP picture disc (Žiadna značka - No Label 2016)
Ďalší koncert

  • RozpoR si nasral do huby a podľahol dobe


Takže sme si teraz porádne nasrali do huby a prehrali náš boj s virtuálnym svetom a digitálnou dobou. Berem to trochu ako moju malú životnú prehru. Boli sme známi ako nekompromisní odmietači vyjebaného Facebooku a celej tej kultúry okolo toho a teraz preberáme starú fanpage a vytvárame z nej RozpoR Official FB page. Je mi na grcanie a sorry neberte si to zle (neni to nič osobné) ale je mi na grcanie aj zo všetkých tých vašich prijebaných žiadostí o priateľstvo a komentov. Ale kľudne v tom prosím pokračujte, v tomto sme s vami už na jednej lodi a je mi na grcanie aj z nás samotných. K tomuto pre nás radikálnemu rozhodnutiu nás dotlačila situácia a doba  v ktorej je FB hlavným komunikačným kanálom. Jeho ignorovanie bohužiaľ prináša pre kapelu veľmi nepríjemné situácie a po sérii podobných komunikačných ťažkostí sme si uvedomili, že naše striktné odmietanie FB začína byť značne kontraproduktívne, nezmyselné, egoistické a pózerské. Uvediem jeden príklad:

Kamoška z Prahy mi píše o 11:26 správu: „Poslouchej, prý jste se ještě nezaregistrovali pro vstup na Mighty Sounds a máte to udělat dnes do 14:00“

Ja na to odpisujem: „Čo? To čo je za pičovinu? To máš odkiaľ?“

Ona: „Ptal se mně Vojta jesti nemá někdo z vás Facebook, protože prý vám to psal na mejla a nikdo mu neodepsal tak se ptal jestli nemám na tebe nejakej kontakt.“

Ja: „Kurva, nič mi od neho nedošlo a na to, čo došlo som mu vždy odpísal, čo mu jebe?“

Ona: „Já nevím, prostě to máte vyplnit, jinak se nedostanete na stage.“

No a takýchto stresových kokotín, keď sa s nami snažil promotér komunikovať prostredníctvom iných ľudí (ktorí s tým vačšinou nemali ani holú piču, ale boli na FB), pretože my sme na FB neboli, bolo viacero. A začalo mi to už pripadať trápne – vysvetľovať následne promotérovi náš zarytý anti-facebookovský postoj, keď on sa snaží pragmaticky a flexibilne riešiť veci.

Takže tu nás máte – pokorených, virtuálne zlomených, zrazených na kolená pred facebookovskou hydrou...

Na záver by sme sa radi poďakovali nášmu fanúškovi Marekovi Šebovi, ktorý pred rokmi založil a potom udržiaval RozpoR FB fanpage (ten s opačným R) a ktorý bol teraz ochotný nám predať jeho spravovanie. (Nechceli sme totiž zakladať nový RozpoR FB, aby v tom už nebol totálny chaos.)

Dík moc kurva!!!