Posledný koncert

Diskografia
Radikálna ľudskosť 10´LP picture disc (Žiadna značka - No Label 2016)
Ďalší koncert

  • ROZPOR – CHCEL BY SOM BYŤ AKO MAČKA JE PRVÁ SLOVENSKÁ ROCKABILLY SKLADBA NA VINYLE !!!

ROZPOR – CHCEL BY SOM BYŤ AKO MAČKA JE PRVÁ SLOVENSKÁ ROCKABILLY SKLADBA NA VINYLE !!!

Počúvajte vy kokoti, toto je ťažká zverina!
Minule ma tak napadlo, že či na Slovensku do roku 2011 vyšla nejaká pesníčka v štýle rockabilly na vinylovej platni. Po chvíli som začal mať tušáka, že asi nie a tým pádom by bola naša Chcel by som byť ako mačka prvá. Moje znalosti histórie slovenskej hudby sú však obmedzené skoro ako sexuálny život Františka Mikloška a tak som sa obrátil na odborníkov na slovo vzatých – Tomáša Berku (Modus, Fermata) a Fedora Freša (Soulmen, Prúdy, Collegium musicum, Fermata), ktorí su okrem iného autormi skvelej encyklopédie Rocková Bratislava. No a títo starí ďábli mi moju predtuchu potvrdili slovami: „Nevieme o ničom takom do roku 2011. S najväčšou pravdepodobnosťou môžete povedať, že váš počin je v tomto prvý.“
Slovensko je evidentne, čo sa týka kultúry pole neorané...

Takže kokoti a piče - skladba CHCEL BY SOM BYŤ AKO MAČKA JE PRVÉ SLOVENSKÉ ROCKABILLY NA VINYLE (paradoxne od punkovej kapely), jasnééé?!?! Tak si to zapíšte za uši a kupujte nám za to pivá do boha! :)

Zákutia hudobnej histórie sú však niekedy dosť obskúrne a tak sa môže stať, že sa objaví niekto, kto predloží pádne dôkazy a vyvráti naše prvenstvo. Nebudeme s tým mať problém a má u nás pivo. :)