Posledný koncert

Diskografia
Radikálna ľudskosť 10´LP picture disc (Žiadna značka - No Label 2016)
Ďalší koncert

  • BENEFIT, NIE CHARITA !

...tak sa bude volať jeden z našich nových songov. Je to správa pre všetkých promotérov a organizátorov koncertov.
Prosíme vás – nechcite od nás aby sme hrávali benefičné koncerty bez istých politických či sociálno-kritických súvislostí. Nemáme nič proti charite, ale tej nech sa venujú tí, ktorí majú dosť prostriedkov alebo je to ich hlavná priorita.
V punku sa netočia žiadne prachy a skôr sám potrebuje finančnú pomoc. Navyše si myslíme, že punk má byť podvratný (viď. Pussy Riot), má poukazovať na neduhy a vplývať na spoločnosť.

Chceme odstraňovať príčinu, nie hasiť dôsledky!

Radi a s hrdosťou zahráme zadarmo na podporu antifašistických či ekologických organizácií, sociálnych protestov a štrajkov ale nechceme našou kapelou nahrádzať funkciu štátu alebo tvojej mamky.
Keď chceš koncertom prispieť na nemocnicu v tvojom meste, je to pekné. Ale všetci predsa platíme skurvené dane, z ktorých sa má financovať aj zdravotníctvo! Tu sa kurva tunelujú miliardy a celý punk drží piču, skupiny spievajú o tom, že les je temný...
Nechceš teda radšej vyvinúť nejaké aktivity, ktorými sa pokúsiš poukázať na tento problém?
Nepríde ti prijebané, že mnohí naši kamoši si platia právnikov kvôli ich občianskemu aktivizmu, niektorí kvôli tomu aj sedia, chýbajú prachy na poriadnu propagáciu, kampaň, organizáciu, zatiaľ čo my robíme benefičné koncerty na niekoho strýkovej babky postihnuté dieťa?
Skoro každý má nejaké problémy, alebo tieseň. Prispievajme ale na veci, ktoré majú dlhodobý zmysel a týkajú sa nás všetkých. Nesuplujme niečo, čo by malo fungovať automaticky, ale nefunguje a nikto proti tomu neprotestuje. Dokedy?

NAŠA NOVÁ STRATÉGIA

Ak zavoláš RozpoR hrať na benefičný koncert pre detský domov či útulok, na operáciu tvojej netere, na injekciu pre tvoju mačku – radi prídeme hrať. Ale bude to za dvojnásobnú sumu našej bežnej gáže. Polovicu z nej potom darujeme organizáciám ako napríklad Antifašistická Akcia, Lesoochranárske zoskupenie Vlk, Anarchist Black Cross, Amnesty International, squattom a sociálnym centrám s politickou víziou a iným, ktorí sa snažia zmeniť naše životy k lepšiemu.