Posledný koncert

Diskografia
Radikálna ľudskosť 10´LP picture disc (Žiadna značka - No Label 2016)
Ďalší koncert

  • RozpoR riddim pre Critical Mass

RozpoR riddim pre Critical Mass Aktivista bratislavskej vetvy medzinárodného bicyklistického hnutia Critical Mass - Tomáš Peciar nám navrhol, či nechceme nahrať našu verziu dub riddimu, venovanému projektu Critical Mass Bratislava. Je to pre nás nová skúsenosť, takže sme do toho išli. Naša verzia bude obsahovať text od Datru, ktorý nahrajú Rumun a Datra. Do štúdia by sme to mali ísť vyblvať cca začiatkom augusta a potom sa tá pesníčka objaví aj tu na stránke. Okrem toho sa budú rôzne verzie toho riddimu (ciže aj naša) hrávať cez bikesoundsystem na akciách Critical Mass. Ak máte záujem nahrať tiež vlastnú verziu, kontaktujte Tomáša Peciara, ktorý rád privíta akúkoľvek podpornú aktivitu.

Čo je to Critical Mass?

Cyklotrasy v meste sú aj v tvojom záujme! Critical Mass (Kritická masa) je cyklojazda za zlepšenie podmienok pre cyklistov. Je organizovaná vždy v posledný piatok v mesiaci. Jazdí sa pomaly, takže jazdu zvládne každý.


www.criticalmass.sk


Čo je to riddim?

Je to hudobný podmaz v reggae, dub či dancehall štýle, do ktorého následne rôzni interpreti nahrajú či naspievajú svoje verzie alebo ho ďalej mixujú.
Môže byť nahratý kapelou alebo vytvorený DJ-om a samotný názov pochádza z jamajského nárečia ,,patois,, v ktorom sa takýmto spôsobom vyslovuje anglické slovo ,, rhythm,,.