Posledný koncert

Diskografia
Radikálna ľudskosť 10´LP picture disc (Žiadna značka - No Label 2016)
Ďalší koncert

  • Rozhovor s RozpoRom na sedláckom nazi-friendly webe :D

Napísal nám kokotko z fencewalkerského webu Patriotic Pride, že by rád urobil rozhovor s RozpoRom. Najprv som ho chcel odignorovať, ale potom ma napadlo, že by to mohla byť celkom sranda urobiť pokus, či uverejní moje odpovede. Uverejnil, ale aj napriek svojej ,,politickej nekorektnosti,, ktorou sa títo ľudia tak hrdia, mi tú časť rozhovoru, ktorá mu asi prišla ,,nekorektná,, scenzuroval a na svojom prijebanom blogu neuverejnil. :) Je to smiešne, že toľko krát omielaná nekorektnosť sa u niektorých končí vtedy, keď sú postavení pred niečo, s čím sa nemôžu stotožniť a prestáva to pre nich byť korektné.:D

Tu je celý rozhovor v takom znení, ako som mu ho poslal:

1. Tak na úvod Vás zdravím, možte nám popísať v skratke históriu vašej kapely a kedy ste sa dali dohromady?

Datra: Kapela RozpoR vznikla v máji 1999, ako reakcia na absenciu skupín podobného žánru v našom regióne. Prezentovala a prezentuje iný ako neonacistami sprofanovaný Oi! a v súčastnosti iný, ako skurvenými stránkami ako je táto tvoja propagovaný a opätovne ultra-pravicovými názormi infiltrovaný Oi!


2.Aké kapely ovplynili vašu tvorbu? Ktoré kapely sú aj dnes pre Vás tie naj?

Datra: Našu tvorbu nevedome ovplyvnilo pravdepodobne všetko, čo sme kedy počuli. V začiatkoch sme sa snažili hrať podobne ako: Exploited, Varukers, Business, UK Subs, Oi Polloi, Armia.

V poslednej dobe je pre mňa najlepšia kanadská kapela - Inepsy! A veľa počúvam Armiu.

Najkokotskejsie sú pre mňa tie kapely, ktoré máš na tomto tvojom skurvenom fencewalkerskom webe!


3. Možete nám popísat scénu v Bratislave? Hrávate aj s kapelou ANI KROK SPAT?

Datra: Scéna v Bratislave sa naštastie neuberá tým prijebaným zbabelým smerom ako táto tvoja stránka. Asi na to má do istej miery vplyv aj RozpoR. Decká z Obludy a pod. majú na rozdiel od teba a tebe podobných gule nekamarádičkovať sa s terčami! Je tu síce tiež pár pomýlencov ako ty, ale väčšina v tom má celkom jasno. S AKS nehrávame.


4. Nechceli by ste si zahrať napr. v Brne na streetkids?

Datra: Nechceli! Voľakedy sme tam hrávali, vtedy to bolo iné. Dnes tam mimo iné chodia napríklad kokoti v tričkách s Mussolinim. Je to príliš hipisácky festival, kde je každý s každým kamarát. Nechcem s tým mať nič spoločné! Predpokladám, že aj ty tam chodíš a potom ti z toho jebe a robíš takúto prijebanú sedlácku webstránku.


5. Je pravda, že ste odmietli zahrat na koncerte v Nitre, kvoli tomu ze nejaky účastnik koncertu mal na sebe nejaku handru značky dobermans agressive?
Je pre Vás až tak doležite kto ma čo na sebe? Inak ja som až doteraz nevedel , že dobermans agressive je ,,nazi značka´´.

Datra: Áno, je to pravda, vyhlásenie k tomu nájdeš na našom webe. Vidíš, že to malo zmysel a splnilo to účel, kedže aj ty už teraz vieš viac o tej značke. Je pre nás dôležité vyjadrovať svoj názor a stáť si za ním. Niekedy kritikou nosenia a podpory nazi značiek, inokedy kritikou vyjebaných nazi friendly stránok ako je táto tvoja.


6. Nedávno vám vyšiel nový album V lete oi, v zime crust... ´LP , ste s nim spokojný? Aká je nan odozva zo strany fanúšikov?

Datra: Keď ho porovnám s produkciou kapiel, ktoré máš na tomto tvojom pribrzdenom zablúdenom blogu, tak som nadmieru spokojný. Inak som na našu tvorbu dosť kritický. Celkom sme sa na ňom namakali. Ale mohlo by to byť aj lepšie a tak tvrdo makáme ďalej, aby sme to zas o niečo posunuli. Mladí fanúškovia pičujú, že už to nie je klasický RozpoR, starší zas vravia, že sme konečne dozreli. Každopádne verím, že stále oslovíme viac ľudí než tvoj diletantský nazi-tolerantný blog.


7. O vás je známe že ste hrdí antifašisti, odkedy ste začali byt aktivnymi anfašistami?

ˇČo vas videlo ist tymto smerom? Ste aj rovnako proti komunistom?

Datra: Na to, že si ,,hrdý patriot,, tak slovenskú gramatiku máš ako príslušník maďarskej alebo rusínskej menšiny. Ale vlastne si asi anglický patriot, keď si si nazval túto svoju trapnú stránku ,,Patriotic Pride,, , nie? Štúr sa musí obracať v hrobe!

Aj napriek tomu, že neovládaš slovenský jazyk som ale schopný porozumieť tvojim otázkam.

Neviem, čo si predstavuješ pod pojmom ,,aktívny antifašista,,. Ak tým myslíš napríklad moju kritiku tvojej jebnutej stránky, tak som začal byť aktívny antifašista vtedy, keď som začal odpovedať na tieto tvoje dementné otázky. Týmto smerom ma viedlo zhliadnutie obsahu skurveného Patriotic Pride, z ktorého mi prišlo na grcanie!

Čo sa týka komunizmu - naše prvé demo sa volalo – Nezabudneme! Názov aj text (rovnomennej skladby) je namierený proti bolševickej totalite, ktorá tu vládla 40 rokov.

8. Považujete za svoju hudobnu legendu Roddy Morena? Koncetovali ste s The Opressed?

Datra: Evidentne ti aj napriek tomu, že si anglický hrdý patriot nejde moc ani tá angličtina... Legendou dnes označujú každého, kto je v povedomí viac než 5 rokov. Ja mám vpiči nejaké legendy! Roddyho Morena označujú za legendu hlavne preto, že na rozdiel od teba a tebe podobných sráčov mal gule postaviť sa boneheadom a šíriť antifašistický Oi!

S The Oppressed sme koncertovali 15.10.2011 v Plzni.

9. Ako by ste popisali slovensku a česku Oi scénu?

Datra: Teraz je v scéne kríza, ľudia sú presýtení koncertami a akciami a to je normálne. Za nejaký čas príde znova určitý impulz, ktorý to vytiahne opäť hore. Dôležitejšie je, že pomýlený hipisácky a predposratý smer, ktorým sa ty a tvoja stránka uberá, zakapáva v menšine a v je už podstate mimo československej punk/oi!/hardcore scény.

10. Keby ste mali ist k volebnym urnam koho by ste zvolili za prezidenta? :-)

Datra: Nejakého homosexuálneho cigoša maďarskej národnosti, aby boli ,,hrdí patrioti,, nasratí.:)

11.Mali ste na koncertoch problémi z náckami ? Boli nejake bitky niekedy?

Datra: Iba raz v Kladne, ale bolo tam dosť ľudí na našej strane, takže terče sa moc ďaleko nedostali. Súdiac podľa kokotského obsahu tvojho hnilého blogu, my sa na rozdiel od teba a tvojich kruhov s nimi nebratríčkujeme a ani ich netolerujeme, takže nemajú dôvod sa moc ukazovať. My nie sme hipíci ani riťolezi.

12. Kde beriete inšpiraciu vo svojich textoch?

Datra: No napríklad aj na takých dementných stránkach ako je tá tvoja.

13. Čo poviete na noveho slovenskeho spevaka Ondreja Duricu, nechceli by ste s nim niekedy zahrat? A zaujimal by ma aj vaš nazor na Landu.

Datra: Kurva, ty si ešte väčší kokot než som predpokladal! So žiadnym skurveným bývalým členom Bieleho Odporu by sme si nechceli zahrať! Čo ti jebe už úplne? Ospravedlnil sa ten jebko niekedy obetiam boneheadov, ktorí na ne útočili štvaní posolstvom tej jeho vyjebanej kapely? Landu mám v piči, tak ako každého iného moralizujúceho občana.

14. Nedávno som čital v nejakom fore že ste straight edge...čo je na tom pravdy?

Datra: Nikto z RozpoRu nikdy nebol straight edge, ale máme medzi straight edge veľa kamošov. Nefetujeme a alkohol pijeme veľmi striedmo. Ale jak kukám na tieto tvoje otázky, tak ty si toho musel vyfetovať kurva za kýbel. A tvoja matka bola najebaná, keď ta vysrala?

14´. Kde si možu čitatelia objedant vaš cd, našivky, atd..?

Datra: Cez náš email: rozpor@rozpor.sk

16. Nejake slova na zaver?

Datra: Internetová stránka Patriotic Pride je plná sračiek. Schováva sa za patriotizmus, ale pritom dáva priestor aj kapelám (nie všetkým), v ktorých hrajú nazi-skinheadi a podporuje nazi-tolerantný a fencewalkerský prístup. Je to stránka pre hovná, sráčov a zbabelcov. Absolútne nereprezentuje československú punk/oi!/hardcore scénu!

Tento rozhovor sme urobili preto, aby sme prezentovali svoje názory. Aby sme vyvrátili niektoré bludy, čo sa o nás šíria a aby sme aj naopak potvrdili niektoré fakty.

vopred Diky za odpovede!

Snad sa niekedy stretneme na nejakom Vašom koncerte!

Nech sa Vám darí.

Oi!

Datra: Ti jebe? Na našom koncerte? A s kým by si tam prišiel? S Ďuricom, ty chuj? Čo sa tu hráš na kamaráta? My nie sme tvoja sorta ľudí, ktorí sa kokotkovsky priatelia s každým debilom, len aby mali pokoj! Sa spamätaj, preber si to a potom príď!